قالب های جدید

اخبار برگزیدهبخشدار گاریزات مطرح کرد

بیمه روستایی دلیلی برای ماندگاری مردم در روستاها

چهارشنبه, 24 دی 1399 ساعت 07:29 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 بخشدار گاریزات بیمه روستایی و عشایری را یکی از مواردی که می‌تواند به حیات، توسعه روستاها و ماندگاری مردم در مناطق روستایی کمک کند، نام برد.

 

به گزارش روابط عمومی بخشداری گاریزات،حسن ابراهیمی در ستاد راهبردی بخش گاریزات گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر براساس اصل ۲۹ قانون اساسی با هدف جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها، ‌تأمین امنیت اجتماعی و بالابردن سطح زندگی روستائیان و عشایر در مجلس ششم تصویب شد و این یکی از اقدمات بسیار ارزشمند دولت است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در یزد با با بیان اینکه صندوق فرصت خوبی را برای حمایت از روستائیان و عشایر فراهم کرده است افزود: آگاهی و اطلاع‌رسانی صحیح درباره فعالیت‌ها و خدمات این صندوق، زمینه ای برای بالا بردن افراد زیر پوشش را است.

ابراهیمی تاکید کرد: برای داشتن روستایی مقتدر باید شخص روستایی را مقتدر کرد و درکنار فعالیت‌های عمرانی در روستاها نیاز است برنامه‌ریزی لازم برای ماندگاری آنها و نیز جلوگیری از مهاجرت آنها صورت گیرد.

وی در این راستا از دهیاران و شوراها درخواست کرد در جهت شناسایی و معرفی افراد فاقد بیمه با کارگزاران این صندوق همکارینمایند .

در ادامه "احسان سعادتمند"، بخشدار گاریزات بیمه روستایی و عشایری را یکی از مواردی که می‌تواند به حیات، توسعه روستاها و ماندگاری مردم در مناطق روستایی کمک کند، نام برد و افزود: خوشبختانه دولت طی چند سال گذشته حمایت‌های خوبی در بحث بیمه خصوصاً صندوق بیمه روستایی و عشایری داشته است اما متاسفانه در بخش گاریزات بنابردلایلی چندان مورد توجه قرار نگرفته و آمار افرادی که تحت پوشش این بیمه قرار گرفتن چندان قابل توجه نیست و این یک ضعفی است که باید با همکاری دهیاران ، شوراها و اهالی محترم بخش از این ظرفیت استفاده کنیم و بتوانیم از حمایت‌های دولت در زمینه بیمه مردم را بهره‌مند گردانیم .

در پایان احکام مستمری دو نفر از بازنشستگان بخش گاریزات توسط بخشدار و مدیر صندوق بیمه استان اهداء شد .

خواندن 54 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 982
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family